INFORMATION

Updated:
BundleID:
pl.globallab.rdos
Version:
1.3.3
Category:
Travel & Local
Required:
Android
Rating:
40
Publish:
2021-06-29
Price:
Free
Developer:

SCREENSHOT

【图】Mazowieckie Rezerwaty Przyrody(截图 0)【图】Mazowieckie Rezerwaty Przyrody(截图 1)

DESCRIPTION

Mazowieckie rezerwaty przyrody to aplikacja mobilna zawierająca informacje o 20 rezerwatach przyrody (docelowo będzie obejmować wszystkie 189 rezerwatów w województwie mazowieckim). Korzystając z niej można szybko wytyczyć trasę dojazdu do wybranego rezerwatu, dowiedzieć się kiedy i w jakim celu został utworzony, jakie elementy przyrodnicze w największym stopniu wpływają na jego wartość, gdzie znajdują się szlaki i miejsca udostępnione do ruchu. Aplikacja jest przeznaczona dla osób pragnących poznać przyrodę m.in. grając w grę memory i quiz, odnajdując chroniony gatunek zwierzęcia w postaci obiektu 3D, z którym można sobie zrobić zdjęcie lub odsłuchując głosów ptaków, występujących w danym rezerwacie.

Dzięki funkcjonalnościom aplikacji, możliwe jest nawigowanie do rezerwatów, a następnie poruszanie się wyłącznie tam, gdzie jest to zgodne z prawem. O zejściu ze szlaku poinformuje nas komunikat wyświetlony na smartfonie czy tablecie. Dla osób pragnących sprawdzić swoją wiedzę, w ramach aplikacji przewidziano quiz, który jest jednocześnie źródłem ciekawych informacji przyrodniczych. Z myślą m.in. o najmłodszych użytkownikach aplikacji stworzona została gra memory z pięknymi zdjęciami przyrody. Cała aplikacja zachęca do wyruszenia z domu, odwiedzenia mazowieckich rezerwatów, podziwiania ich piękna i poznawania walorów. Jej wartość z pewnością docenią również stali użytkownicy tych obszarów, którzy nie rzadko przechodzą obok wyjątkowego siedliska czy też miejsca o bogatej historii, nie wiedząc o tym. Dzięki aplikacji Mazowieckie rezerwaty przyrody to się zmieni. Pozwoli ona pogłębić wiedzę przyrodniczą, poznać wyjątkowe miejsca i aktywnie wypocząć, a wszystko to z poszanowaniem przyrody w myśl chińskiego powiedzenia Kto zna działanie przyrody, ten żyje z nią w zgodzie.

Aplikacja powstała w ramach projektu realizowanego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie Mazowieckie rezerwaty przyrody – aplikacja mobilna, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, www.wfosigw.pl.

Premiera już 1 października.

READ MORE...

RELATE

DOWNLOAD

Free DownloadGoogle Play

REVIEWS

Dzmitry

Nice app, but it would be better if it could store some data locally. It takes a while to load the data when I open the app. Especially when I'm in the forest with poor internet connection.